Letošní charitativní Výstup na Sněžku pomůže dalším 14 handicapovaným dětem

Nadační fond KlaPeto v květnu uspořádal již čtvrtý ročník Výstupu na Sněžku. Tentokrát se šlo pro malou Lilienku Klimkovou, která se narodila bez obou ručiček v ramenou. Charitativní akce vynesla rekordních 863 tisíc korun. Kromě Lilienky tak nadační fond obdaruje 7. listopadu na společenském setkání dalších 14 těžce zdravotně postižených dětí. Většina rodin potřebuje peníze na speciální rehabilitační pobyty, které nehradí pojišťovny. KlaPeto ale přispěje také např. na sportovní protézu nebo vozíček.

barborka_pekarkova_snezka1

„Mám obrovskou radost z výsledku benefice. Když jsem před čtyřmi lety tento projekt vymyslel, čekal jsem, že se přidá jen pár přátel. Byl jsem příjemně překvapený zájmem už při prvním ročníku. A letos už se mnou šlo na nejvyšší českou horu okolo dvou tisíc lidí,“ říká spoluzakladatel KlaPeto, handicapovaný atlet Jaroslav Petrouš. „Podařilo se nám vybrat celkem 863 tisíc korun. Rodině Lilienky jsme přispěli sto tisíc korun a nyní obdarujeme dalších čtrnáct dětí,“ dodává Petrouš.

„Drtivá většina rodin peníze využije na rehabilitační pobyty, nejčastěji v Klimkovicích a ve slovenských Piešťanech ve vyhlášeném Adeli Medical Center,“ vysvětluje další zakladatelka nadačního fondu Kateřina Klasnová. Na Nadační fond KlaPeto si zvykly obracet rodiny i díky spolupráci fondu právě s rehabilitačním centrem Adeli. Některým dětem nadační fond pomáhá opakovaně, jiné rodiny si zažádaly letos o pomoc poprvé. „Jedná se hlavně o děti s dětskou mozkovou obrnou nebo podobnými diagnózami. Právě těm neuvěřitelně pomáhají rehabilitace, které bohužel nehradí pojišťovny. Přitom je vidět, jak děti díky nim prospívají,“ doplňuje Klasnová.

Snezka_ch.JPG

Nadační fond KlaPeto pořádá v pondělí 7. listopadu slavnostní večer, na kterém předá rodinám symbolické šeky. Každé dítě dostane příspěvek 50 tisíc korun, s výjimkou malého Lukáše Kapky. Tomu se rozhodl nadační fond přispět plnou částku na pořízení sportovní protézy ve výši 73 tisíc korun. Lukášek přišel o nohu krátce po narození a snaží se zařadit mezi ostatní děti aktivním sportováním, za velké podpory celé své rodiny. Jeho tatínek mu dokonce sám protézy vyrábí. Na sportovní protézu pro děti však pojišťovny nepřispívají.

Setkání s předáním šeků se uskuteční v pondělí, 7. listopadu od 18.00 na lodi Bohemian Rhapsody
společnosti Prague Boats, jež se stala partnerem galavečera.

Děti, kterým přispěje NF KlaPeto:

  1. Lukášek Havelka, 4 roky, vzácné metabolické onemocnění (Lesch-Nyhan Syndrom), příspěvek na speciální lehátko do vany, vozík
  2. Barborka Pekárková, 14 let, DMO, příspěvek na rehabilitace v centru Hájek
  3. Terezka Vepřková, 12 let, mozková atrofie s těžkou psychomotorickou retardací (přidušená při porodu), příspěvek na rehabilitace v Adeli
  4. Lukášek Kapko, 9 let, amputace nohy po narození, příspěvek na sportovní protézu
  5. Lukášek Štiller, 11 let, DMO, příspěvek na léčbu Terasuit
  6. Radeček Brzák, 7 let, DMO, příspěvek na rehabilitace ve Frýdku-Místku
  7. Willemek Dorny, 9 let, těžké poškození mozku po tonutí ve školce, příspěvek na cvičení v klinice Axon Praha
  8. Adámek Kučera, 5 let, DMO, autismus, příspěvek na vozíček
  9. Zuzanka Lavičková, 16 let, DMO, příspěvek na léčbu Terasuit
  10. Terezka Vargová, 17 let, nádor mozku, příspěvek na rehabilitace v Adeli
  11. Danielek Trdla, 5 let, DMO, příspěvek na léčbu Terasuit v Polsku
  12. Dominiček Ševců, 11 let, DMO, příspěvek na rehabilitace v Adeli
  13. Míša Tereska, 9 let, DMO, příspěvek na rehabilitace v Adeli
  14. Lucinka Houšková, 9 let, po poškození mozku v nemocnici v Brně trpí kvadruspasticitou a dystonií, příspěvek na rehabilitace v Klimkovicíchlukasek_havelka3willemek11656043_10200863540027063_1894508733_olucie_houskova1dominik_sevcu3zuzana_lavickova2daniel_trdla2-1Exif_JPEG_420tereza_vargova1img_20160713_170632adamek_kucera1tereza_veprkova_velka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pomáhejte s námi

Sháníme peníze na vozíčky pro dvojčátka Amálku a Natálku Provazníkovi s dětskou mozkovou obrnou. Dětská mozková obrna znamená pro dítě celoživotní dřinu v podobě cvičení. A pro rodiče nikdy nekončící stres se sháněním finančních prostředků na rehabilitace, léky a kompenzační a zdravotnické pomůcky.

Rodiče nyní pro dvojčátka shánějí finanční pomoc na pořízení invalidních vozíků, na které mají podle pojišťovny nárok až za dva roky! Více o dvojčátkách a celé akci se dozvíte zde.